הרצאות ליום הזיכרון, יום השואה, ט' באב

טל רשף

 

יום הזכרון לחללי צה"ל

הרצאה המביאה מבט אחר, פנימי מצד אחד והסטורי מצד שני, אודות היום הכאוב בו מבכה מדינת ישראל את חללי מלחמותיה. על הזכרון בתולדות עם ישראל מקניית מערת המכפלה ועד בתי הקברות הצבאיים, על זכרון חללי מלחמות בתולדות העולם בכלל, על משמעות מותו של זה שנהרג למען העם והסיבות שלשמן מעלים אותו על נס.

מדוע מצוין בתנך רק מותם של מנהיגים ובימינו כל חייל הוא כאבה של אומה שלמה, ועל היחודיות של ישראל ביחסה לחלליה ולשבוייה.

השואה והזכרון ההסטורי

הרצאה הנוגעת בזהירות בנושא הכאוב של השואה, מציגה במהלכה דמויות שפעלו אחרת, מעלה מתוכה סיפורים מפתיעים, אנשים שתיעדו וציירו את השואה, תובנות שנכתבו על ידי אנשים שנספו מאוחר יותר, ובודקת מדוע חשוב לנו לזכור את השואה ובמה זה משרת אותנו.

ט' באב

יום האבל של ט' באב מציין 5 מאורעות שונים בתולדות העם היהודי, לא רק חורבן בית המקדש. ההרצאה בוחנת את כל הסיבות שמונה ההלכה ליום זה ואת ההשפעה של כל אחד מהם על ההסטוריה היהודית. דרך יום האבל אנו מקבלים מבט חדש על תולדות היהדות ועל מה שעיצב אותה לאורך השנים

 

טל רשף

איש אקדמיה ואיש הייטק, חוקר בתחום התרבויות וההסטוריה ומנהל פרוייקטים בשוק העולמי, ביקר ועבד ב-50 מדינות שונות וחי בבלגיה, ארגנטינה, צרפת וישראל. הוא מרצה על העולמות המרתקים של התרבות האנושית, על הפסלים של אי הפסחא ועל אימפריית המאיה, על תרבות סין ותרבות הודו, ועל הדרך בה נעשים היום עסקים בכל מקום ומקום בהתאם לתרבות המקומית.
ההרצאות שלו מבוססות על ניסיון עסקי ומחקר אקדמי אך מועברות בשטף של דיבור קולח המתובל בסיפורים וחוש הומור, ומתאימות לקהלים רחבים, מקהל אקדמי ועסקי המצפה להרצאה מעמיקה ומבוססת, ועד לשוחרי טיולי כורסא המחפשים חוויה של טיול למקומות חדשים ותקופות קדומות. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input