הרצאות ליום הזכרון ליצחק רבין

עופר ענבי

 

מרצה, סוציולוג ומנהל עסקים, חוקר משברים ואיש מודיעין לשעבר

 

על חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית

הערך החשוב ביותר בחיינו היא דמוקרטיה. היא זו שמאפשרת לנו לומר את דעותנו באופן חופשי. להפגין ולעשות מחאה חברתית ברחובות. אבל כלל הברזל הוא – שמירת חוקי המשחק. יש בחירות, נבחרת בהם ממשלה שזכתה לרוב, גם אם הוא מאוד דחוק, ומאותו רגע היא ממשלה של כולם.... גם אם כמעט מחצית אינם מסכימים עם דרך פעולתה. זה הקוד העיקרי של המדינה שלנו. הדמוקרטיה הישראלית היא מושא קנאה לרבים מאויבנו (איך אלא הצליחו בכמה עשרות שנים לבסס דמוקרטיה + פיתוח טכנולוגי שהופך אותנו לשם דבר בעולם בתעשיית הלווינים והמטוסים והחקלאות והמים ושאר תעשיות הייטק).
חשוב לשאול שאלות. חשוב להיות ביקורתיים. מותר להפגין חוסר שביעות רצון. מותר לומר בתקשורת את דעתנו. אבל אסור לעשות דברים שהם בניגוד לחוקי המדינה ולחוקי הצבא. אלא אם הפקודה שקבלתם מהמפקד שלכם היא בלתי חוקית. המציאות שעומדת בפניכם כצעירים במדינת ישראל היא לא פשוטה. גם הדילמות וגם ההכרעות שצריך צעיר ישראלי לקבל בצבא הן לא פשוטות (ראו מקרה המרדף במנהרה אחרי הדר גולדין בצוק איתן) – לכן חשוב להפעיל את הראש. לשאול שאלות, אני אישית בטוח ביכולת של הנוער של היום לקחת את המשא הכבד הזה על כתפיו ולהמשיך את המסע של ישראל דמוקרטית עם ערכים של בטחון וצדק, של שמירה על כוחה לצד הסתכלות על צרכי האחרים שמסביבנו.
 

מנהיגות ודוגמא אישית: מה נוכל לקחת להמשך חיינו מיצחק רבין כאיש ביטחון וכמנהיג?

נתמקד בהחלטותיו ובדוגמא שניתן לקחת מרבין - כמנהיג, לוחם, איש ביטחון, צבר ישראלי וג'ינג'י מחוספס - כפי שעולות משפע אירועים בהם היה מעורב: מבצע אנטבה, הלחימה בטרור, החיפוש אחר שבויים ונעדרים, פרשת נחשון וקסמן, הסכם השלום עם ירדן, המשאבים לחינוך ולתרבות ישראלית. 

ההרצאות מלווות בסרטון: ראיון עם רבין, מזהיר כנגד האלימות בחברה הישראלית (3 ימים לפני הרצח)

על המרצה – עופר ענבי

סדרת הרצאותיו מסכמת 30 שנות עיסוק בנושאים אותם הוא סוקר בפני קהל. 

בן 52, בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר שני נוסף בסוציולוגיה ארגונית

פרקטיקה: עשור כאיש מודיעין, עשור כמנהל שיווק ופרסום בחברות ישראליות ובינלאומיות. ובעשור האחרון כמנהל פיתוח עסקים בתעשיית ההיי-טק

כיום – חוקר עצמאי ומרצה.

כמרצה עצמאי, הופיע במהלך השנים האחרונות מאות פעמים בפני קהל באירועי תרבות, חינוך ופנאי בכל רחבי הארץ. העביר בעשרות קתדרות, חוגי בית, כנסי מנהלים ועובדים, ימי עיון, ערבי תרבות פרטיים, הכשרות מורים, בתי ספר, מערכת הביטחון, בתי גיל זהב ועוד

הרצאותיו סוקרות באור חדש ועכשווי אירועי ענק בישראל ובעולם שהשפיעו על חיינו. אירועים שבהם תעתעו מנהיגים ואנשי ציבור בעמם, אנשי עסקים ושיווק בצרכנים, ואנשי מודיעין וארגוני ממשל בסובבים אותם.

האם וכיצד אפשר היה למנוע את האירועים , מה עמד מאחוריהם ומהו הלקח לחיי כולנו מכאן ואילך. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input