מופע-סיפור ושירה: עזרת נשים - בניחוח ירושלמי

טובה קלדס

 

עם טובה קלדס, חוקרת, כותבת ומספרת על עשייתן ופועלן של נשים חלוצות שפרצו דרך בזכות חזונן ועשייתן בימי ההתיישבות,
ועם עפרה ונקרט, מוזיקאית שמאיירת את הסיפורים, בנגינתה על הקלידים, בהובלת שירה וזמר עם הקהל ובסיפוריה המרתקים על חלק מהשירים.

עזרת נשים - בניחוח ירושלמי

מבט נשי המפנה זרקור אל סיפור חייהן של חיה ציפורה פינס (1844-1918) ואיטה ילין (1868-1943) – אם ובתה שפעלו רבות למען הקהילה ולמען נשות היישוב היהודי בא״י.
מסיפורן עולים ניחוחות של היישוב הישן בירושלים,
מראות היישוב החדש והשכונות שהולכות ונבנות אל מחוץ לחומות,
ריח טוב ומשכר של שורשים, של תורה ושל יהדות.
במפגש מסופר סיפורה של תקופה, וסיפורן של נשים נוספות, ביניהן, שרח ילין, דבורה בן-יהודה, חמדה בן-יהודה ויהודית מונטיפיורי.

בין השירים אשר ישולבו:
* חושו אחים חושו * ציון תמתי [סיפורון] * אהבת הדסה * במחרשתי * מי יבנה בית * שאו ציונה נס ודגל * פה בארץ חמדת אבות * אנו נהיה הראשונים * הי נעליים * דונם פה ודונם שם * נהייה כולנו חלוצים * משמר הירדן

 

  • משך המפגש: שעה וחצי
  • ציוד נדרש: מקרן והגברה.

טובה קלדס

חוקרת, כותבת ומספרת על נשים מימי טרם קום המדינה, מתקופת ההתיישבות, העליות, משואה ותקומה. מנציחה את זיכרן של חלוצות, פועלות, יוצרות, מנהיגות ומפקדות שהלכו אחר חזון הציונות, עלו לא"י והיו שותפות למפעל ההתיישבות האדיר.
במפגשי-הסיפור של: "בדרכן – רגבי משעול נשי", סיפור חייהן מסופר בליוויית מצגת-תמונות עשירה.

עפרה ונקרט

ילידת 1948, למדה נגינה בפסנתר, הקימה להקת בנות בזמן השירות בצבא, שרה בלהקת ה"שירושלמים" בניצוחו של אריה לבנון והשתתפה בהוצאת תקליט הלהקה, שרה מספר שנים במקהלה הפילהרמונית תל אביב בניצוחו של סטנלי ספרבר, וכן במקהלת רינת בפרוייקטים תזמורתיים, למדה שירת מקהלה בבית הספר לשירת המקהלה ב"לוינסקי", וניצוח מקהלות בבית הספר לניצוח של ההסתדרות, הקימה מקהלות בדיורים מוגנים ועדיין מנצחת עליהן, מעבדת ומלווה בפסנתר, וכן מקהלת נשים דתיות ברמת שלמה בירושלים.

מופיעה עם חברות זמרות, וכן עם טובה קלדס במופעים המשלבים סיפורים על נשים פורצות דרך בהסטוריה הישראלית החדשה, אותם היא מאיירת בזמר בשיתוף קהל.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input