השיחות הסודיות לפיתרון סוגיית ירושלים

פרופ' משה עמירב

 

האם יש פיתרון לירושלים? 

ההצעות "הסודיות" של ברק אולמרט ונתניהו לפיתרון סוגיית ירושלים - שבה להבדיל משאר סוגיות הסכסוך עם הפלסטינים מעורבים עוד "שחקנים" חשובים, לא פחות ואף יותר מן הפלסטינים..


זוהי הרצאה (בהיבט פחות אקדמי ויותר אישי וסיפורי), המתבססת מחד על הקורס האקדמי על הסיכסוך בירושלים, של פרופסור עמירב באוניברסיטה העברית, ומאידך על ניסיונו הייחודי ומעורבותו האישית רבת השנים בנושא.


עמירב, בעברו, הצנחן ששיחרר את ירושלים במלחמת ששת הימים, וניפצע בה... הוא כיום מן המומחים הבולטים בארץ ובעולם בנושא "הסיכסוך על ירושלים" המהווה את הסוגיה הקשה ביותר לפתרון בינינו לבין הפלסטינים. הוא מעורב לא רק "אקדמית" ( פירסם 5 ספרים ומאות מחקרים, בעברית ואנגלית) אלא גם "מעשית" בנושא זה באופן אישי: ב30 השנים האחרונות לצידם של טדי קולק, (כסגנו בעיריה לנושאי תשתיות והמיגזר הפלסטיני) וראשי הממשלה יצחק שמיר, אהוד ברק  ואהוד אולמרט ( כיועץ מומחה ) .
סוגית ירושלים בסיכסוך לטענתו של עמירב איננה רק בינינו לבין הפלסטינים אלא מעורבים בה "שחקנים" נוספים... 

 

עמירב יספר על פגישותיו בנושא זה, (כיועצו של ברק), לא רק עם קלינטון ועראפת בקמפ דיוויד 2000, אלא גם במהלך השנים עם מנהיגים מוסלמים, לשעבר (פתחי זרור יו"ר הפרלמנט המיצרי,ואהיד נשיא אינדונזיה ,חסאן מלך מרוקו ויו"ר ועידת ירושלים של ארגון ארצות האיסלם), בפגישות אלה התוודע לעובדה כי סוגית ירושלים איננה רק בינינו והפלסטינים אלא גם בינינו לעולם המוסלמי ...

 

 

הכרותו רבת השנים עם הנושא ,לא רק שלא הפכה אותו לפסימי לגבי אפשרות הפתרון, אלא להיפך: הוא דווקא אופטימי במסקנתו כי למרות הקושי בפתרון בירושלים, הוא קרוב, ריאלי, הוגן ואפשרי... למעשה, הוא טוען, כי לכל הצדדים (טראמפ ,ביבי, אבו מאזן והליגה הערבית) יש כבר בקווים כלליים מיתווה עקרוני (סודי) לפתרון בעיר.
הוא חושף בהרצאתו חלק מהחלופות האפשריות וההסכמות הסודיות אליהן כבר הגיעו הצדדים. 

 

עמירב מוזמן לאחרונה להרצאות המומחה המרתקות שלו, בהקשר החגיגי של 50 שנה לאיחוד ירושלים: לצה"ל, לאנשי חינוך, לגימלאים, ולמתענינים בסוגיות הסיכסוך הישראלי ערבי. 

ההרצאות יכולות להיות באחת או יותר אפשרויות: , א.הרצאה אחת ,או ,ב.סידרה של 3 הרצאות . או , וגם ג. סיור גיאו פוליטי בן 4 שעות בירושלים .

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input