הרצאות בנושא ירושלים - סיור וירטואלי, המלחמות על ירושלים

חנוך וייזר

 

המלחמות על ירושלים

מאז ומעולם ידעה ירושלים כובשים ונכבשים. תחילתה עוד בתקופת הברונזה,(האלף השני לפני הספירה) אבל המלך הראשון שהופך אותה לעיר בירה זה המלך דוד. "עיר יבוס" שהפכה להיות "עיר דוד" הולכת ונחשפת בשנים האחרונות ועדין רב הנסתר על הגלוי! במצגת זו הבאנו מעט מההיסטוריה הצבאית של ירושלים. זו היסטוריה ארוכה ומעניינת המראה את החשיבות רבת השנים של עיר זו!

כיבוש ירושלים במלחמת ששת הימים

במהלך "מלחמת העצמאות" לא הצליחו כוחותינו להשתלט על כל המרחב הירושלמי. הלגיון הירדני, נגדו לחם צה"ל, התגלה כיריב עיקש, מר ואמיץ. ירושלים של סוף "מלחמת העצמאות"(1948) נותרה מחולקת ובליבה חומה שכונתה-"קו התפר"!!
ב"מלחמת ששת הימים"(1967) שונו פני הדברים. ירושלים הערבית נכבשה והעיר חוברה לה יחדיו. על מהלך האירועים שבסופו נכבשה ואוחדה העיר נספר ונסביר במצגת!

ירושלים – סיור וירטואלי

מהרבה מאד בחינות מהווה ירושלים מראה של ארץ ישראל. עיר קטנה בעלת היסטוריה ארוכה ומסובכת. ככל שנטייל בה יותר כך נבין את החשיבות העצומה של עיר זו. היותה של ירושלים מרכז דתי חשוב לשלוש דתות,(יהדות, נצרות ואסלאם) הופכת אותה למרכז ענין עולמי!!בירושלים הכל מתחדש כל הזמן! זו העיר היחידה בעולם בה נערכות חפירות ארכאולוגיות ללא הפסקה. כל גילוי חדש מוכיח לנו עד כמה עדין,רב הנסתר על הגלוי בעיר זו. במצגת הנוכחית אנחנו עושים מסע וירטואלי כדי להכיר ולהוקיר את ירושלים לדורותיה!

חנוך וייזר

מרצה, מדריך טיולים ומורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות.
סיים לימודי תואר ראשון בגאוגרפיה וארכיאולוגיה באוניברסיטת תל-אביב ולימודי תואר שני בלימודי ארץ ישראל באוניברסיטת בר אילן, (בהצטינות).
מדריך בחוגים שונים של ידיעת הארץ, ב"מכון אבשלום" וב"יד בן צבי" קורסים של מורי דרך וכן קבוצות פרטיות .
הן בהדרכה והן בהרצאותיו, חנוך שם דגש על הכרה רב תחומית ומדבר על אקלים, גאולוגיה, גאומורפולוגיה,מורשת קרב ארכיאולוגיה ועוד. לצרכי המחשה עומדים לרשותו תצלומים שונים ,מפות ועזרים נוספים.
"אני מאמין שבצורת ההדרכה הזו אני מצליח להעביר את אהבתי הגדולה לארץ ולמדינה ומקווה להדביק באהבה זו גם את המטילים איתי."
חנוך מתמחה גם בהדרכה בחו"ל בארצות הבאות: מלטה, סיציליה, פורטוגל, ירדן, גאורגיה ובקרוב רומניה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input