מופע/ הרצאה "ירושלים שלי" מצגת, שירים וסיפורים

המזל של ג'קי 

 

במופע / הרצאה זה נעלה איתכם את ירושלים לראש שמחתנו. ירושלים היתה מקור השראה לדורות רבים שנכספו אליה והיא כמובן היתה אחד מהישובים שלא ננטשו מאז הגלות. נציג, נספר ונשיר איתכם את הדמויות והשירים שנוגעים בירושלים מאז ומתמיד ועד היום.

המופע יזרום מסיפור "הבה נגילה" שנכתב לכבוד הכניסה של גנרל אלנבי לעיר. המקור והדמויות מאחורי שירים כמו "מעל פסגת הר הצופים", "ירושלים עיר הקודש" של התחלת המאה העשרים ועד ל"כחול ים המים" "לך ירושלים" ו "אור וירושלים" של שנות החמישים והשישים ומהם כמובן אל סיפורי השירים שנכתבו אחרי שחרור העיר "הכותל" ו" ירושלים של זהב".

נספר ונשיר יחד כמובן את שיריו של אביהו מדינה ואחרים כמו – "כינור דוד" , "כותל המזרח" , "על כפיו יביא" ו"שער הרחמים" , "שבחי ירושלים" ועוד ועוד.. נקנח בהורה ירושלים , חסידיים ורוחניים – בהתרוממות רוח ובהתרגשות למול סרטוני זכרונות הפריצה אל הכותל ואיחוד העיר .

 

צמד "המזל של ג'קי" – זוג בחיים וזוג על הבמה – נותנים הזדמנות שניה לשירים

אנחנו צמד יוצרים, זמרים-מפיקים ושם הבמה שלנו: "המזל של ג'קי" אנחנו זוג גם בחיים וגם על הבמה ויחד הקמנו בית יוצר למוצרי תרבות ואת המיזם "שורשים" - חידוש הזמר העברי .במסגרת בית היוצר שלנו אנחנו "נותנים הזדמנות שניה לשירים" . כל מופע הרצאה שלנו יקח אתכם אמנם לתקופות, אנשים מילים וצלילים השייכים לעבר הרחוק והקרוב אבל יעשה זאת עם מבט עכשווי כאילו הכל מתרחש בימינו . הסיפורים ,התמונות לגבי התקופות , השירים והאנשים שמאחוריהם יופיעו על גבי מצגת וכתוביות הומוריסטיות שיוקראו על ידינו ויושרו בשירה סולנית בהתייחסות העכשווית המיוחדת שלנו. השירים עצמם מבחינת לחן וטקסט נשמרים על ידינו בקפדנות יתרה בעזרתם של אנשי "זמרשת" – הצלת הזמר העברי , אך העיבוד שלהם הוא קצבי ומאד שונה מהמקור ומתאים עצמו לכל הגילאים. הקהל ישתתף איתנו בחוויית המופע/הרצאה בשירה ובמלל על פי חוויותיו האישיות ומעורבותו בנושא . 

 https://www.youtube.com/watch?v=RjSdTwfTLsY&feature=youtu.be 

מופע/ הרצאה- " מתיישבים ושרים – לידת הזמר העברי 1800 – 1948 

במופע זה נלך אחורה בהיסטוריה משנת 1800, בה היו בפלשתינא 6000 יהודים ועד לשנת 1948 עם 650000 תושבי מדינת ישראל שקמה לתחיה. נספר ונשיר בדרך שלנו - בתמונות בהקראות ובמצגת שירים את השתלשלות התקופות, המשוררים, המלחינים המבצעים והשירים שנולדו בתקופות אלה. נספר איך נולד הזמר העברי ונגמל מחיתוליו. לכל תקופה נשיר עם הקהל כמה מהשירים ובכך נסכם תקופה ענקית של 148 שנים בשעה וחצי של מופע/ הרצאה מלהיב . הנוסטלגיה וההומור שמאחורי תוכן המופע יטבלו בצלילים מחודשים של שירים שנשכחו ועובדו מחדש עבור מופע/הרצאה  זה שכולו נוסטלגיה צרופה. ומשירי המופע -  "במחרשתי" ויא חלילי"  דרך " לא ביום ולא בלילה" אל " הבו לבנים" , מכתב מאמא" " זמר הפלוגות " " האמיני יום יבוא" מחרוזת דאנס הפלמ"ח ועוד 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input