תרבות יהודית בעת המודרנית - הרצאות ליום השואה

 ד"ר חני ברקת גלנצר

 

ניצחון הרוח – תיאטרון יהודי בגטאות ומחנות המוות

תיאטרון יהודי התקיים גם בגטאות ואפילו במחנות ההשמדה. שחקני תיאטרון קיימו ערבי שירה הציגו מחזות ידועים מהרפרטואר העולמי למבוגרים ולילדים. התיאטראות משכו המוני אנשים שרצו לברוח מצרות היומיום, האולמות היו מלאים אפילו כאשר נתבקשו האנשים לשלם מכספם המועט תמורת כרטיסי הכניסה. לעיתים קרובות התחלפו השחקנים משום שקודמיהם נשלחו להשמדה. ובכל זאת המשיכו התיאטראות לפעול.
הרצאה זאת תעקוב אחר התיאטראות השונים שפעלו בגטאות ותספר את סיפורם.

בשואה נופץ יקום שלם - העם היהודי לפני השואה ואחריה

בשואה נופץ יקום שלם, ורסיסיו התפזרו לכל עבר. השברים המפוזרים שונים במאוד זה מזה בממדיהם, בצורותיהם ובמרקמם. העם היהודי שאחרי השואה איננו אותו העם שהיה לפניה, מבחינה דמוגרפית, מבחינת מיקום המרכזים היהודים, מבחינת תרבותו ואפילו מבחינת התרבויות שהוא מדמה להתבולל בהם.
הרצאה זאת תעקוב אחר השינויים שחלו בעם היהודי שחלק גדול מתרבותו נרצחה באון שש שנים של השואה ונבין עד כמה השואה שינתה את פני העם.

ד"ר חני ברקת גלנצר

תושבת כפר סבא, אמא לשלוש בנות וסבתא לשישה נכדים.
תחומי עניין ומחקר: תחום המחקר העיקרי הוא היסטוריה של עם ישראל בעת החדשה, תוך התמקדות מיוחדת על התפתחות התרבות היהודית החילונית במזרח אירופה. תחום זה כולל את התפתחות יידיש כפלטפורמה ליצירה יהודית חילונית, וכמרכיב מרכזי בלאומיות היהודית, וייצוגן בספרות, בעיתונות ובתיאטרון.

תחום אחר כולל את היחס ליידיש ותרבותה במדינת ישראל ושימור זיכרון השואה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input