לגלות את סוביבור - הרצאה וסרט

בן שני

 

                                                                      

לגלות את סוביבור

מחנה ההשמדה של סוביבור הוחרב עד הייסוד על ידי הנאצים, הם רצו להסתיר את הפשע הגדול שבצעו במקום שבו נרצחו על פי ההערכות מעל 250000 יהודים. על חורבות המחנה ניטעו עצים שצמחו ליער והיום לא נמצא על פני הקרקע שריד או זכר למפעל המוות ששכן שם. כך היה המצב במשך עשרות שנים עד שהגיע לסוביבור במקרה הארכיאולוג הישראלי יורם חימי. חימי חופר בשנים האחרונות מתחת ליער מחפש את שרידי המחנה ובעיקר את מיקומו המדויק של מתחם תאי הגזים.

בן שני ליווה את חימי במהלך החפירות והסרט לגלות את סוביבור ששודר במסגרת עובדה מתעד למעשה את האופן שבו חושף חימי, כמו מומחה לזיהוי פלילי, את השרידים הנוראים לזוועה שהתרחשה על אדמת סוביבור. בשיאו של הסרט, מצטרפת למשימה יחידת פיענוח של חיל האויר הישראלי שמסייעת לחימי לנתח צילום אוויר ישן של סוביבור, צילום שצילם חיל האוויר הנאצי.
(ההרצאה מתאימה לקהל מגוון ותלמידי תיכון - מתאימה לסביבת יום הזכרון לשואה ולגבורה, ניתן ללוות אותה בהקרנת הסרט המלא שאורכו 40 דקות).

בן שני

עיתונאי ויוצר סרטים דוקומנטרים, חבר מערכת התוכנית עובדה, מגיש תוכניות רדיו בגלי צה״ל ומרצה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב.
בן הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות לשנת 2005 - זכה בפרס על סדרת הסרטים שיצר ילדי רמדיה, סרטים שחשפו את כמות הנפגעים בעקבות אסון רמדיה ותעדה את תהליך החשיפה של הפרשה והשיקום הארוך של קורבנותיה.
ייחודו של בן שני בהפיכת הכתבה העיתונאית לסיפור או לסרט, פעמים רבות תוך מעקב אחרי גיבור שעומד במרכזו של הסיפור.
במהלך השנים ביים כתבות רבות וסרטים דוקומנטרים, הבולטים בהם:
חשיפת יומני השבי של רון ארד (עובדה), הראיון עם רונה רמון (עובדה), תיכון ההזדמנות האחרונה (עובדה), רבין - ביוגרפיה (הערוץ הראשון), רלף (ערוץ 10) ילדי רמדיה (ערוץ 10). סיפורו של המרגל הבכיר רפי איתן (עובדה), סיפורו של המאמן הישראלי דיוויד בלאט ב NBA (עובדה). סדרת הכתבות ארבע דקות (עובדה).

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input