הרצאות ליום השואה:פרשת קסטנר, משפט אייכמן ועוד

עופר ענבי

 

מרצה, סוציולוג ומנהל עסקים, חוקר משברים ואיש מודיעין לשעבר

 

הרצאות בנושא השואה והגבורה

 

"פרשת קסטנר" ושואת יהודי הונגריה: עובדות עדכניות וניתוח היסטורי – תרבותי ופוליטי של פצע בהוויה הישראלית

מידע, חדש, ספרים וסרטים מן הזמן האחרון מעידים שהנושא מרתק את הציבור הישראלי גם כיום. על פעולות ההצלה של הנהגת הישוב בתקופת השואה; מה ידעו הבריטים, האמריקאים והגרמנים שלא ידע קסטנר? כיצד משקף משפט קסטנר את המאבק בחברה הישראלית? ועל המנהיגות בישראל אז לעומת היום.

"יובל שנים למשפט אייכמן" - החותם שהותיר המשפט על התרבות הישראלית ועל הנצחת השואה והגבורה

עיון מחדש במרחק של 50 שנה על החותם שהשאיר המשפט על התרבות הישראלית, על הנצחת השואה והגבורה, על מקומם של ניצולי השואה בחברה ועל התפיסה ההיסטורית של השואה. השינוי בהתייחסות החברה הישראלית לשואה, לגבורה וללקחיה מאז ועד ימינו אלה. ההרצאה כוללת גם את סיפור המסע לפולין, אותו ערכתי עם בני נוער בסתיו 2012.

שואת יהודי סלוניקי

סלוניקי, מרכז יהודי מפואר במשך מאות שנים, זכתה לכינוי "ירושליים של הבלקן". בן גוריון ראה ביהודי סלוניקי התגשמות החזון של "היהודי הציוני"... ואז הגיעו הנאצים והכל קרס.

פרוץ מלחמת העולם השנייה והמדיניות הראשונית נגד היהודים

ההרצאה תסקור את הסיבות והמהלכים המדיניים שקדמו למלחמה, את מפת הכיבושים, את שורשי תורת הגזע והאידיאולוגיה נגד יהודי אירופה (כולל סיפור "הפרוטוקולים של זקני ציון") ואת המדיניות הראשונית נגד היהודים. 

עופר ענבי

סדרת הרצאותיו מסכמת 30 שנות עיסוק בנושאים אותם הוא סוקר בפני קהל.

בן 56, בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר שני נוסף בסוציולוגיה ארגונית

פרקטיקה: עשור כאיש מודיעין, עשור כמנהל שיווק ופרסום בחברות ישראליות ובינלאומיות. ובעשור האחרון כמנהל פיתוח עסקים בתעשיית ההיי-טק

כיום – חוקר עצמאי ומרצה.

כמרצה עצמאי, הופיע במהלך השנים האחרונות מאות פעמים בפני קהל באירועי תרבות, חינוך ופנאי בכל רחבי הארץ. העביר בעשרות קתדרות, חוגי בית, כנסי מנהלים ועובדים, ימי עיון, ערבי תרבות פרטיים, הכשרות מורים, בתי ספר, מערכת הביטחון, בתי גיל זהב ועוד

הרצאותיו סוקרות באור חדש ועכשווי אירועי ענק בישראל ובעולם שהשפיעו על חיינו. אירועים שבהם תעתעו מנהיגים ואנשי ציבור בעמם, אנשי עסקים ושיווק בצרכנים, ואנשי מודיעין וארגוני ממשל בסובבים אותם.

האם וכיצד אפשר היה למנוע את האירועים , מה עמד מאחוריהם ומהו הלקח לחיי כולנו מכאן ואילך. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input