היי-טק "כחול-לבן" לבטחון ישראל, תמונות ישראליות 2017

עופר ענבי 

 

מרצה, סוציולוג ומנהל עסקים, חוקר משברים ואיש מודיעין לשעבר

 

היי-טק "כחול-לבן" למען בטחון ישראל

מהברחת מטוסים מאנגליה ועד פיתוח וייצור תעשיית כלי טייס בלתי מאוישים מהמובילות בעולם-

עלילות התפתחותה של ישראל למעצמה בתחום התעשיות הביטחוניות: על יזמות, תושיה והגשמת חלומות של התעשייה הישראלית, על "הראש היהודי" שממציא לנו פטנטים, על מדינת היי-טק שקנתה לה מקום של כבוד בין הגדולים.

 

ישראל ותוכנית הגרעין

על פעילותה של מדינת ישראל בנושא הגרעין החל בשנות החמישים, על הידע והטכנולוגיה, על הפוליטיקה של "העמימות הגרעינית", על הלחצים מצד המעצמות,

ועל מה שרק למקורות זרים מותר לספר...

 

תמונות ישראליות 2017

ההרצאה מציגה בדרך הומוריסטית ומרגשת, באמצעות פניני תרבות ישראלית (קליפים וקטעי קריאה) אחדות מתמונות חייה של החברה הישראלית.

המרצה, סוציולוג וחוקר אירועים בחייה של החברה הישראלית-יהודית, מעלה שאלות למחשבה והארות ביחס למצבה של המדינה והחברה, מיתוסים בתרבות הישראלית, הומור ישראלי בארץ זבת מרור ודבש, החברה הישראלית ככור היתוך, הכור בדימונה ככור גרעיני, ועוד.

אטפל בין היתר במיתוסים בתרבות הישראלית (טרומפלדור, יסוד פ"ת), בכיצד הופכים את הלחץ הביטחוני להומור צרוף, בזכרון השואה בימינו (קטע הומוריסטי מרגש), בשאלת האיום הקיומי של ישראל (קצת ציונות הרי צריך), בחברה הישראלית על גווניה האנושיים ועוד.

עופר ענבי

סדרת הרצאותיו מסכמת 30 שנות עיסוק בנושאים אותם הוא סוקר בפני קהל.

בן 56, בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר שני נוסף בסוציולוגיה ארגונית

פרקטיקה: עשור כאיש מודיעין, עשור כמנהל שיווק ופרסום בחברות ישראליות ובינלאומיות. ובעשור האחרון כמנהל פיתוח עסקים בתעשיית ההיי-טק

כיום – חוקר עצמאי ומרצה.

כמרצה עצמאי, הופיע במהלך השנים האחרונות מאות פעמים בפני קהל באירועי תרבות, חינוך ופנאי בכל רחבי הארץ. העביר בעשרות קתדרות, חוגי בית, כנסי מנהלים ועובדים, ימי עיון, ערבי תרבות פרטיים, הכשרות מורים, בתי ספר, מערכת הביטחון, בתי גיל זהב ועוד

הרצאותיו סוקרות באור חדש ועכשווי אירועי ענק בישראל ובעולם שהשפיעו על חיינו. אירועים שבהם תעתעו מנהיגים ואנשי ציבור בעמם, אנשי עסקים ושיווק בצרכנים, ואנשי מודיעין וארגוני ממשל בסובבים אותם.

האם וכיצד אפשר היה למנוע את האירועים , מה עמד מאחוריהם ומהו הלקח לחיי כולנו מכאן ואילך. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input