פארקים ושמורות טבע, ה"מערב הפרוע" של הטבע

ד"ר יהושע רוטין

 


הרצאות יעוץ והדרכה

מדעי כדור הארץ

 

• פארקים ושמורות טבע, הדרך להצגת נופים יחודיים.

שמורות טבע הן היום אזורי טבע מוגנים בסביבות שונות אשר מאפשרות לבני אנוש המתגוררים בסביבות אורבניות ואורבניות למחצה לחוש, להריח, לשמוע, לראות ולהבין את מעשה הבריאה, את מיגוון המינים ואת יפי הטבע. בהרצאה נתוודע להיסטוריה של שימור הטבע ומטרותיו בעולם ובארץ, תוך הצגת תמונות נוף ייחודיות מאיזורים שונים על פני כדור הארץ.

• שינויי אקלים ותהליכי מדבור

אחת התופעות הגלובליות בהן אנו עוסקים בעשור האחרון ואשר קשורים כפי הנראה לתהליך התחממות האטמוספירה, הוא נושא המדבור ובמילים אחרות: התפשטות חלקי המדבר אל עבר אזורים חקלאיים ומיושבים. תהליך המדבור הוא אחד מהתוצרים של שינויי אקלים בכדור הארץ בעת האחרונה אך היה קיים גם בעבר ובנקודות אלו תתרכז ההרצאה.

• ה"מערב הפרוע" של הטבע והנוף בארצות הברית.

נופי הפרא של הפארקים הרבים במערב ארצות הברית מאפשרים הצצה לתופעות טבע ייחודיות מגייזרים חמים אל הרי געש ואבני חול מעוצבות וגם להכיר את עצי הסקויה בני ארבעת אלפי שנה. באמצעות תמונות נוף מדהימות מפארקים כמו ילוסטון, עמק המוות, יוסמיטי, ציון וברייס נכיר תופעות אלה ואחרות.

ד"ר יהושע רוטין

סיים תואר ראשון ותואר שני (בהצטיינות) במדעי הטבע בתחום הגיאוגרפיה הפיסית באוניברסיטה העברית בירושלים. באוניברסיטה זו גם הוכשר להוראה.

את הדוקטורט סיים בפקולטה למתמטיקה ולמדעי כדור הארץ, באוניברסיטה העירונית של אמסטרדם, בהולנד.

כיום עוסק בהדרכת טיולים לחו"ל, בהכשרת מדריכי טיולים, ביעוץ אישי בהכנת מסלולי טיולים וכן במחקר מדעי בתחומי הגיאוגרפיה והתיירות ובפרסום כתבות על אתרים ורעיונות לטיולים.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input