טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999
וואטסאפנעמה 052-7023373מופע/הרצאה על הנשים בהיסטוריה ובזמר העברי

המזל של ג'קי 

 

מופע/ הרצאה- "נשים נשים" – מופע על הנשים בהיסטוריה ובזמר העברי ליום האישה הבינלאומי  

במופע / הרצאה זה נספר על תולדות המאבק של הנשים לזכויות שוות בעולם. בתולדות התקומה של מדינת ישראל הנושא הזה שאצלנו נקשר בדמותה של הנרייטה סולד ונשים חזקות נוספות מן העבר הניב זמרות וכותבות רבות ושירים עבריים רבים שהפן הנשי שלהם מובהק.

אנחנו נשיר איתכם ונספר על הנקודה הנשית בזמר העברי מהתחלת הישוב ועד ימינו בליווי מצגת האירועים והדמויות וכמובן מילות השירים.

המופע יזרום מ"בכל זאת יש בה משהו" , שירי רחל ולאה גולדברג, מרים ילן שטקליס ועוד משוררות וזמרות מהעבר, אל הכותבות והמבצעות בזמר העברי של ימינו בשירים כמו – "אהבתה של תרזה דימון" , "תני לו פרח" " מריומה", שירי רחל שפירא, שרית חדד, עופרה חזה, ריטה ועוד ועוד...

בהתאם לדרישתכם נוכל לקנח בריקודים בכל הסגנונות.

 

צמד "המזל של ג'קי" – זוג בחיים וזוג על הבמה – נותנים הזדמנות שניה לשירים

אנחנו צמד יוצרים, זמרים-מפיקים ושם הבמה שלנו: "המזל של ג'קי" אנחנו זוג גם בחיים וגם על הבמה ויחד הקמנו בית יוצר למוצרי תרבות ואת המיזם "שורשים" - חידוש הזמר העברי .במסגרת בית היוצר שלנו אנחנו "נותנים הזדמנות שניה לשירים" . כל מופע הרצאה שלנו יקח אתכם אמנם לתקופות, אנשים מילים וצלילים השייכים לעבר הרחוק והקרוב אבל יעשה זאת עם מבט עכשווי כאילו הכל מתרחש בימינו . הסיפורים ,התמונות לגבי התקופות , השירים והאנשים שמאחוריהם יופיעו על גבי מצגת וכתוביות הומוריסטיות שיוקראו על ידינו ויושרו בשירה סולנית בהתייחסות העכשווית המיוחדת שלנו. השירים עצמם מבחינת לחן וטקסט נשמרים על ידינו בקפדנות יתרה בעזרתם של אנשי "זמרשת" – הצלת הזמר העברי , אך העיבוד שלהם הוא קצבי ומאד שונה מהמקור ומתאים עצמו לכל הגילאים. הקהל ישתתף איתנו בחוויית המופע/הרצאה בשירה ובמלל על פי חוויותיו האישיות ומעורבותו בנושא. 

 

 

.be

 

במופע זה נלך אחורה בהיסטוריה משנת 1800, בה היו בפלשתינא 6000 יהודים ועד לשנת 1948 עם 650000 תושבי מדינת ישראל שקמה לתחיה. נספר ונשיר בדרך שלנו - בתמונות בהקראות ובמצגת שירים את השתלשלות התקופות, המשוררים, המלחינים המבצעים והשירים שנולדו בתקופות אלה. נספר איך נולד הזמר העברי ונגמל מחיתוליו. לכל תקופה נשיר עם הקהל כמה מהשירים ובכך נסכם תקופה ענקית של 148 שנים בשעה וחצי של מופע/ הרצאה מלהיב . הנוסטלגיה וההומור שמאחורי תוכן המופע יטבלו בצלילים מחודשים של שירים שנשכחו ועובדו מחדש עבור מופע/הרצאה  זה שכולו נוסטלגיה צרופה. ומשירי המופע -  "במחרשתי" ויא חלילי"  דרך " לא ביום ולא בלילה" אל " הבו לבנים" , מכתב מאמא" " זמר הפלוגות " " האמיני יום יבוא" מחרוזת דאנס הפלמ"ח ועוד 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם