טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999
וואטסאפנעמה 052-7023373טיולים מודרכים לשוחרי ההיסטוריה של ארץ ישראל

טובי גולן

                                                                                                                         

הדרכות טיולים: טובי גולן היא מורת דרך מוסמכת, והמסלולים של טיוליה והדרכותיה מלאים בידע מאלף ומסקרן, המוגש – כמו הרצאותיה – עם המון תיאטרליות, ובחן רב.

הדרכות תוכן עמוקות ומקיפות, ה"מעירות לחיים" כל אבן, אנדרטה ונוף, ולכן הסיורים שהיא מובילה מתאימים לשוחרי ההיסטוריה הישנה והחדשה של הארץ הזו, לאוהבי סיפורי התנ"ך, ובקיצור – לסקרנים שבינינו מוצעת חוויה אמיתית.

 

בסיורים המוצעים על ידה ניתן למנות:        

הדרכה ב"מושבה שרונה המחודשת"

כאן נשמע המון ידע מדהים אודות המושבה הטמפלרית-גרמנית: מדוע הורה בן גוריון 'למחוק את השם שרונה' ? לאן נעלמו הפעמונים, על דגל נאצי במרכז תל אביב, על ראשיתו של חיל האויר הישראלי ועוד ועוד.... (משך הסיור כ-3 ש'). 

חזרה אל 'ראשיתה של תל אביב' 

נעקוב אחרי ספור הקמת שכונת 'אחוזת בית' והפיכתה לעיר הראשה בישראל בעזרתו של נחום גוטמן, פסליו ולוחותיו, הסוס של נחום דיזינגוף וגם ביתו. נתחקה אחרי אדריכלות מתפתחת בעיר 'ללא הפסקה' עד שהוכרזה ל'עיר לבנה' ע"י אונסק"ו. (משך הסיור כ-4 ש'. שילוב ביקור מודרך בבית העצמאות יאריך את הסיור לכדי 5 ש'). 

בעקבות היציאה מחומות יפו בסוף המאה ה-19 

יפו, השכונה האמריקאית-גרמנית, נווה צדק, התחנה. שם נשמע על נפוליאון ביפו, נראה תפוז מרחף, נשמע סיפורים על סבו של השחקן פיטר יוסטינוב, נבדוק מדוע הוקם גשר שלוש, נשמע על מקור מאפיית אבולעפיה ועוד ועוד... (משך הסיור 4 ש'). 

בעקבות נשים בכפר עין כרם הציורי 

נשמע על הקרובות אלישבע ומרים, על "היהודיה" העצובה, סיפורים מכשפים בביתה של שושנה, ועל אדריכל המסתתר בין נשים בתוך ציור... כן, כן ! (משך הסיור 6 – 7 ש'). 

בעקבות נזירים ומתבודדים במדבר יהודה

כאן נבקר באתר השומרוני הטוב, במנזר אבתימיוס, אצל האיסיים בקומראן, ואף נבקר בביתם של האריה והחמור... (משך הסיור 7 ש') 

בעקבות ביקוריו של יאנוש קורצ'אק בארץ ישראל

 בסיור נשמע על האיש הגדול, הרופא והפילוסוף, אוהב אדם וילדים – ההומאניסט הגדול. ובעיקר נשמע על התקרבותו אל הציונות בעקבות ביקוריו בא"י, אליה הגיע בעידודה של עוזרתו הנאמנה – סטפה וילצ'ינסקי. זה המקום לתת גם לה מקום בהיסטוריה (משך הסיור 9 ש')

 

בתכנון – סיור: "בעקבות נתן אלתרמן בתל אביב"

בתכנון – סיור: "נחום גוטמן ותל אביב הקטנה"

ועוד... גם לפי הזמנה.

 

לפרטים והזמנה - להתקשר לטובי גולן - 052-6556107

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם